– Vi er veldig fornøyde med å kunne fortsette det gode samarbeidet vi har hatt med Stor-Oslo Eiendom i et nytt boligprosjekt. Linderudløkka vil gi et betydelig løft til området, og det er svært gledelig å se at prosjektet treffer så godt i markedet. Vi takker Stor-Oslo Eiendom for tilliten og ser fram til byggestart, sier avdelingsleder Morten Barreth i Veidekke Bygg Oslo.
Linderudløkka skal utvikles til et nytt og levende nabolag med totalt 950 leiligheter, matbutikk, barnehage, næringsarealer og et stort torg som knytter området sammen. Prosjektet utvikles i samarbeid mellom Stor-Oslo Eiendom og BRJ Boliginvest. Når prosjektet står ferdig, vil Linderudløkka fremstå som et grønt og urbant boligområde med gode forbindelser til både sentrum, marka og kollektivknutepunkt hvor T-banen ligger bare 300 meter fra prosjektet.
– 120 solgte leiligheter på fem måneder viser at vi har truffet godt med produktet og hvor viktig korrekt leilighetsmiks er for å lykkes. Vi er også svært fornøyde med å ha inngått avtale med Veidekke og at vi får med oss store deler av deres organisasjon fra prosjektet Frysjaparken som vi har hatt et svært godt samarbeid om tidligere, sier prosjektansvarlig Richard Zagar i Stor-Oslo Eiendom.
Byggestart er i starten av mars med planlagt ferdigstillelse høsten 2028. Les mer om prosjektet her.
Oppdraget inngår i Veidekkes ordrereserve for første kvartal 2026.
For mer informasjon kontakt:
Morten Barreth, avdelingsleder Veidekke Bygg Oslo, tlf 93 88 37 16, morten.barreth@veidekke.no
Helge Dieset, kommunikasjonssjef Veidekke, tlf 90 55 33 22, helge.dieset@veidekke.no
Richard Zagar, prosjektansvarlig Stor-Oslo Eiendom, tlf 93 89 66 99, richard@soeiendom.no
Veidekkes pressebilder
Abonner på meldinger fra Veidekke
Veidekke er en av Skandinavias største entreprenører. Selskapet utfører alle typer bygg- og anleggsoppdrag, vedlikeholder veier og produserer asfalt, pukk og grus. Involvering og lokalkunnskap kjennetegner virksomheten. Omsetningen er om lag NOK 41 milliarder, og halvparten av de 8 000 medarbeiderne eier aksjer i selskapet. Veidekke er notert på Oslo Børs og har siden starten i 1936 alltid gått med overskudd.
| Tittel | Filtype |
| Linderudløkka signering | jpg |
| Linderudløkka sommer_Coera | jpg |
| Linderudløkka vinter_Coera Ark | jpg |