Kontrakt for første etappe av Träkvista-utbyggingen i Ekerö ble signert tidligere i år. Nå skal ytterligere 77 leiligheter og 10 rekkehus bygges i samme område.
Veidekke kom inn i planleggingen av Träkvista-prosjektene på et tidlig stadium og har kunnet bistå kunden med å utvikle prosjektet og planlegge for løsninger som leverer kvalitet til best mulig pris. Inspirert av beliggenheten i naturskjønne omgivelser ved Mälaren, har eiendommene fått navn etter eplesortene Aroma og Bolero.
– Vi er glade for tilliten og for å få bygge enda en etappe i Träkvista. Kontrakten innebærer at vi kan styrke organisasjonen vår på stedet over tid og finslipe arbeidsmetodene våre etter prosjektene, sier Linus Wåhlin i Veidekke Bygg Öst.
Prosjektet inngår i en ny reguleringsplan for Träkvista torg som omfatter boliger, sykehjem, tjenestebygg og et nytt torg. BRF Bolero skal ferdigstilles i fjerde kvartal 2027 og vil bli sertifisert i henhold til Svanemerket.
Kontrakten inngår i ordrereserven for tredje kvartal.
For mer informasjon, ta kontakt med:
Jørgen Wiese Porsmyr, CFO Veidekke ASA, telefon +47 907 59 058
Veidekkes pressebilder
Abonner på meldinger fra Veidekke
Veidekke er en av Skandinavias største entreprenører. Selskapet utfører alle typer bygg- og anleggsoppdrag, vedlikeholder veier og produserer asfalt, pukk og grus. Involvering og lokalkunnskap kjennetegner virksomheten. Omsetningen er om lag NOK 41 milliarder, og halvparten av de 8 000 medarbeiderne eier aksjer i selskapet. Veidekke er notert på Oslo Børs og har siden starten i 1936 alltid gått med overskudd.
Tittel | Filtype |
Brf Bolero | jpg |