– Vi avslutter i disse dager arbeidene på Oslo Hospital, som også eies av Allstad og derfor er vi svært glade for at vi nå får fortsette det gode samarbeidet med dem i et nytt og spennende rehabiliteringsprosjekt i Oslo sentrum. Rådhusgata 1 har også sin unike historie og karakter som vi skal ta vare på og utvikle til en attraktiv og oppgradert eiendom med høye ambisjoner for kvalitet, bærekraft og energieffektivitet, sier daglig leder Bjørn Ove Liavaag i Seby AS.
Rådhusgata 1 med nær 11.000 m2 bygningsmasse skal oppgraderes med nye tekniske anlegg, rehabiliterte fasader og fleksible arealer for kontorarbeidsplasser i de øverste syv etasjene og i næringslokalene på grunnplanet. De øverste etasjene skal bygges om med nye vertikale fasader og takterrasser samtidig som bygget tilpasses dagens krav og forventninger. Prosjektet skal miljøsertifiseres etter BREEAM In-Use Excellent og oppnå energimerke A.
-Vi er svært glade for å kunne fortsette det gode samarbeidet med Seby, nå gjennom rehabiliteringen av Rådhusgata 1. Eiendommen har en attraktiv beliggenhet i grenseskillet mellom Bjørvika og Kvadraturen, og vil etter ferdigstillelse fremstå i all sin prakt med unike kvaliteter, sier direktør for Allstad Eiendom, Bernt Nordby Skøien.
I kontrakten inngår en opsjon på innredning og leietagertilpasning som ved utløsning vil øke den totale kontraktsverdien til nærmere 350 millioner kroner ekskl. mva. Byggestart er etter sommerferien med planlagt ferdigstillelse høsten 2028.
Oppdraget går inn i Veidekkes ordrereserve for andre kvartal 2026.
For mer informasjon kontakt:
Daglig leder Bjørn Ove Liavaag, tlf. 90 69 35 77, bjorn-ove.liavaag@veidekke.no
Kommunikasjonssjef Helge Dieset, tlf 90 55 33 22, helge.dieset@veidekke.no
Direktør Bernt N. Skøien i Allstad Eiendom, tlf 99 70 13 12, bernt.nordby,skoeien@allstad.no
Veidekkes pressebilder
Abonner på meldinger fra Veidekke
Veidekke er en av Skandinavias største entreprenører. Selskapet utfører alle typer bygg- og anleggsoppdrag, vedlikeholder veier og produserer asfalt, pukk og grus. Involvering og lokalkunnskap kjennetegner virksomheten. Omsetningen er om lag NOK 43 milliarder, og halvparten av de 8 000 medarbeiderne eier aksjer i selskapet. Veidekke er notert på Oslo Børs og har siden starten i 1936 alltid gått med overskudd.
| Tittel | Filtype |
| Bjørn Ove Liavaag | jpg |
| Rådhusgt_Dyrø og Moen AS Arkitekter | jpg |